• Ramowy rozkład dnia

• Przedszkole pracuje:
          poniedziałek – piątek w godz. 06.00 – 17.00

6.00-8.00
          Schodzenie się dzieci, zabawy indywidualne według zainteresowań własnych dzieci. Praca wyrównawcza, prace porządkowe, obserwacje przyrodnicze. Tworzenie sytuacji doskonalących pamięć i zdolność kojarzenia, umiejętność skupiania uwagi, czuwanie nad zabawą przestrzeganiem zasad równego prawa do korzystania ze wspólnych zabawek. Tworzenie warunków sprzyjających do podejmowania przez dzieci samodzielnych działań rozwijających różnorodne sfery aktywności.

8.00-8.30
          Tworzenie warunków sprzyjających kształtowaniu prawidłowej postawy, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, uświadomienie dzieciom znaczenie aktywności ruchowej dla zdrowia człowieka. Propagowanie zdrowego stylu życia. Zabawy integrujące grupę: dzieci 3-4 letnie zabawy ruchowe, dzieci 5-6 letnie zestawy ćwiczeń porannych. Kształtowanie nawyków higienicznych i postawy prozdrowotnej dzieci.

8.20-8.40/ 8.45-9.05 Śniadanie
          Przestrzeganie zasad kulturalnego spożywania posiłków.

9.05-11.20
          Zajęcia organizowane z cała grupą lub w zespołach przewidziane w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz plan wychowawczo-dydaktyczny.  Zajęcia ruchowe organizowane poszczególnych grupach wiekowych: dzieci 3-4 letnie zestawy zabaw ruchowych lub rytmiczno- ruchowych, dzieci 5-6 letnie zestawy ćwiczeń gimnastycznych. Nabywanie  przez dzieci wiedzy i nowych umiejętności. Rozwijanie twórczej  aktywności dzieci i wrażliwości poprzez kontakt z muzyką, sztuką i literaturą. Poznawanie i utrwalanie zasad bezpieczeństwa w budynku, w ogrodzie i poza terenem przedszkola. Organizowanie zabaw na powietrzu, wycieczek, spacerów. Kształtowanie aktywnej postawy dziecka wobec środowiska w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

11.30-11.40/11.45-12.15 Zupa obiadowa+ II śniadanie
          Kształtowanie właściwych nawyków higienicznych.

12.15-13.30
          Zapewnienie dzieciom różnych form relaksu w sali i ogrodzie- dzieci 3letnie mogą leżakować po okresie adaptacyjnym w uzgodnieniu z rodzicami. Tworzenie sytuacji edukacyjnych nierealizowanych przed obiadem. Rozwijanie twórczej aktywności i wrażliwości dzieci ,kształtowanie postaw prospołecznych w codziennych kontaktach z rówieśnikami, przestrzeganie wcześniej ustalonych norm i zasad wychowania w grupie - Kodeks Przedszkolaka. Zabawy dowolne dzieci według zainteresowań własnych, podejmowane przez dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela.

13.30-13.50
          Czynności porządkowe i higieniczne.
          13.50-14.10/14.15-14.35 - Obiad - II danie
          Doskonalenie umiejętności  samodzielnego spożywania posiłków oraz nawyków higienicznych. Uświadamianie dzieciom potrzeby zdrowego odżywiania się.

14.35-17.00
          Rozchodzenie się dzieci. Tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej aktywności dzieci i wymianie informacji, zabawy i gry stolikowe. Ćwiczenia edukacyjno-kompensacyjne, praca wyrównawcza. Zabawy w kącikach zainteresowań. Kontakty indywidualne z rodzicami.