• Budowanie, rozpoznawanie i rysowanie siatek prostopadłościanów i sześcianów

21.02.2024 13:17
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
          Wtorkowe zajęcia klasy szóste spędziły na budowaniu, rozpoznawaniu i rysowaniu siatek prostopadłościanów i sześcianów. Z pomocą przyszły im zestawy Polydron.
        • Plakat na temat Zasad Bezpieczego Internetu

21.02.2024 21:28
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
          Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas 4 mieli za zadanie stworzyć plakat w programie Canva. Celem było korzystanie z narzedzi wyszukiwania odpowiednich zdjęć oraz ich przetwarzanie, a ponadto poznanie ważnych zasad, które pozwolą na bezpieczne korzystanie z Internetu.

Modele kulowe atomów

12.02.2024 13:02
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

6 i 9 lutego 2024 uczniowie klasy 7 a i b na zajęciach z chemii poznawali wzory sumaryczne i strukturalne związków chemicznych. W ramach projektu Laboratorium Przyszłości korzystali z modeli kulkowych, które umożliwiły lepsze opanowanie wiadomości.

Grając w gry poznajemy zasady bezpiecznego internetu

09.02.2024 19:19
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

W klasach 2 "a" i 2"b" w ramach innowacyjnych lekcji informatycznych uczyliśmy się zasad bezpiecznego internetu.
          Wykorzystując platformę Gimkit uczniowe grali w gre "boss" gdzie za poprawne odpowiedzi na pytania otrzymywali dolary,. Za zarobione pieniądze mogli podwyższyć poziom, co umożliwiało im szybsze zarabianie. Zadaniem było pokonanie szefa przez pretendentów. Szefem była jedna osoba z grupy kontra reszta grupy. Jednak nie zawsze szefa udało się pokonać.

Natomiast na zajęciach koła informatycznego wykorzystaliśmy platformę Flippity do znanej gry "Va bank" oraz Gimkit. Czas na zajęciach minął nam bardzo szybko a gdy zadzwonił dzwonek było słychać oooo to już koniec....

Projektowanie elementów świątecznych w programie TinkerCad

21.12.2023 18:13
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
          Na 3 ostatnich lekcjach koła informatycznego projektowaliśmy elementy świąteczne, ktore zostały wykorzystane do kartek świątecznych i ozdabiania tablicy informacyjnej.