• Procenty

18.12.2023 21:38
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
          Poniedziałkowe zajęcia  indywidualne Igor spędził na poznawaniu i opisywaniu procentów. Z pomocą przyszły mu zestawy - Magnetyczne ułamki i procenty - koła i listwy z tabliczką oraz Fractions Hands- On Kit."

Programowanie blokowe w Minecraft Education Edition

11.11.2023 16:42
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Na zajęciach kola informatycznego uczniowei programowali blokowo w grze Minecraft Education Edition. Celem było rozwijanie logicznego myślenia, stworzyć prosty kod programistyczny w środowisku blokowym poruszać się w środowisku gry Minecraft

Modele kulowe atomów

30.10.2023 12:48
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

27 października 2023 r. na lekcji chemii uczniowie klas 7a i 7b pracowali na modelach kulkowych atomów otrzymanych w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
          Zajęcia były próbą graficznej ilustracji budowy związków chemicznych.

Lego Education Spike

11.10.2023 09:34
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

W ostatnim tygodniu zostały przeprowadzone we wszystkich klasach lekcje informatyki przy użyciu klocków Lego Education Spike. Sprzęt został zakupiony ze środków z projektu "Laboratoria Przyszłości". Uczniowie mieli za zadanie stworzenie i zaprogramowanie robota, a nie które grupy chętnie modyfikowali skrypt działania. Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem i chęcią pracy uczniów

Fotografia mobilna

07.10.2023 18:22
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

Przez ostanie dwa tygodnie w klasach 5 została przeprowadzona lekcja przy użyciu smartfonów. Korzystaliśmy z opcji aparatu a za zadanie było zrobienie zdjęć panoramicznych lub odpowiedniego wykadrowania rzeczy, które wykorzystaliśmy w aplikacji chromavid. Ta aplikacje działa na zasadzie kluczowania kolorem na zielonym ekranie i służy do nagrywania niesamowitych filmów i zdjęć przy użyciu tzw. greenscreena w czasie rzeczywistym, tak jak robią to w filmach i programach telewizyjnych.