Poznawanie i opisywanie ułamków

01.06.2023 00:22
          "#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
          Wtorkowe zajęcia klasa 4a spędziła na poznawaniu i opisywaniu ułamków. Z pomocą przyszły im zestawy - Magnetyczne ułamki i procenty - koła i listwy z tabkiczką oraz Fractions Hands- On Kit."

Opisywanie części całości za pomocą ułamków zwykłych

28.05.2023 13:32
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W klasie 4 "b" rozpoczęliśmy nowy rozdział dotyczący ułamków, aby leiej zrozumieć temat skorzystaliśmy z pomocy w postaci "Ułamowych listw" zakupionych z projektu "Laboratoria Przyszłości". Dzięki temu zestawowi dzieci z łatwością przyswoją zagadnienia związane z ułamkami. Zadaniem dzieci było np: przedstwienie całości jako 3 części i jak jedną część z tych 3 można przedstawić za pomocą  innych ułamków.

Rzeczywistość rozszerzona - korzystanie z gogli VR LP

25.05.2023 18:16
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
          Na ostatnich lekcjach w kasach 8 korzystaliśmy z gogli VR. Mogliśmy zobaczyć elementy ludzkiego ciała oraz zobaczyć dokładnie jak jest zubudowane ludzkie serce i rozłożyć je na elementy. Rzeczywistość rozszerzona jest wykorzystywana w różnych dziedzinach życia my akurat mogliśmy zobaczyć biologiczny aspekt.

Magiczny Dywan

28.04.2023 22:00
          #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
          Dzisiaj na zajęciach informatyki w klasie 2a skorzystaliśmy z możliwości Magicznego Dywanu, który został zakupiony ze środków uzyskanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. .

Magiczny Dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych.

Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dziecko podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami.

Rysowanie wielokątów o danych własnościach

28.04.2023 08:57
          #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
          Czwartkowe zajęcia klasa 4a i 4b spędziła na budowaniu i rysowaniu powstałych wielokątów . Z pomocą przyszły im zestawy Geolegs - badam figury i kąty."