Mnożenie ułamka zwykłego

11.09.2022 18:46
          W dniu 7 września 2022 roku odbyla się lekcja matematyki, na której użyliśmy "Ułamkowe listwy" w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości", aby zobrazować jak wygląda mnożenie ułamków.

#Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszlosci

Rzeczywistość rozszerzona tuż obok nas.

23.08.2022 11:53
          Na zajęciach informatyki uczniowie z VIII klas mogli jako pierwsi skorzystać z gogli VR w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Tematem lekcji była "Rzeczywistość rozszerzona tuż obok nas". Uczniowie nauczyli się korzytstać ze sprzętu jak i poznali szerokie zastosowanie w edukacji.

Oglądaliśmy kosmos, zwierzęta, serce człowieka które obracaliśmy w rękach. Dla uczniów były to niesamowite doświadczenie, ciągle było słychać zachwyt typu: Wow, Oooh, to niesamowite...itp.

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Laboratoria Przyszłości"

11.09.2022 19:26
          Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Film promocyjny

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości skupiają się na wyposażeniu, które służy przekazywaniu wiedzy w sposób innowacyjny, dając szkołom taką możliwość szczególnie podczas nauki stacjonarnej.

W związku z przystąpieniem Gminy Oborniki Śląskie do Programu pt. „Laboratoria Przyszłości” pragniemy poinformować, że Zespół Szkolno-Przedszkolny w Obornikach Śląskich otrzymała wsparcie finansowe na zakup sprzętu do drukowania 3D, robotyki, nowoczesnych sprzętów audio – video, pomocy projektowych itp. Uczniowie wykorzystując zakupione pomoce będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Więcej informacji na temat projektu na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria