• Dobry stan w mojej klasie

• 14.11.2022 19:32
            • Projekt ogólnopolski
              Temat: „Dobry stan w mojej klasie”
              Celem projektu jest uświadomienie uczniom czym jest dobrostan i jak można o niego zadbać, poruszymy też kwestię emocji i kreatywności. Wszystko po to, by nasza klasowa społeczność funkcjonowała jak najlepiej.
              Skierowany jest do nauczycieli wychowawców i uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej.
              Koordynator szkolny: Blanka Jakubowska, Anna Pawlak
              Termin: Całoroczny
            • Projekt Badawczy Młode Głowy

• 26.10.2022 23:21
              Temat: Projekt Badawczy Młode Głowy
              Celem jest szerokie zbadanie stanu psychicznego dzisiejszej młodzieży, a następnie stworzenie na bazie wyników kampanii edukacyjnej dla młodych ludzi, rodziców i nauczycieli. Dokonanie oceny poziomu poczucia własnej wartości oraz sprawczości przez młodzież szkolną z uwzględnieniem czasu zdalnej edukacji i pandemii koronawirusa.
              Badanie kierujemy do uczniów szkół podstawowych (od czwartej klasy włącznie) oraz ponadpodstawowych.
              Koordynator szkolny: Malwina Siembab
              Termin realizacji: całoroczny

Młode głowy - List Do Rodziców i wzór zgody

• HO HO HO Santa Claus

• 26.10.2022 23:07

Temat: Santa Letter Program- Letter to Santa Claus HO HO HO

Celem projektu: Rozwijanie wiedzy o kulturze i związkach z krajami anglojęzycznymi, nawiązanie kontaktów rodzimymi użytkownikami języka, doskonalenie umiejętności pisania w języku angielskim, kształtowanie postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego, rozbudzenie poczucia posługiwania się językiem w praktyce, kształcenie umiejętności pracy w zespole, przygotowanie do samodzielnego poszukiwania informacji, poszerzenie wyobraźni twórczej ucznia.
              Skierowany do uczniów klas 4a, 4b, 6b, 8b
              Koordynator szkolny: Katarzyna Hankiewicz

Termin realizacji: listopad- grudzień 2022

• Lisek Ibisek i przyjaciele

• 23.10.2022 20:31
              Temat: Lisek Ibisek i przyjaciele
              Celem: W naszej szkole realizujemy projekt "Lisek Ibisek i przyjaciele". Jest on skierowany do uczniów klas 1-3. Lisek Ibisek to bohater wielu ciekawych opowiadań z przesłaniem. Nazywają one trudności, jakich nasze dzieci mogą doświadczyć w codziennym życiu oraz podpowiadają jak sobie z nimi radzić. Lisek Ibisek opowiada o wartościach, pokonywaniu trudności szkolnych, rówieśniczych i emocjonalnych, akceptowaniu osób z ograniczeniami spowodowanymi niepełnosprawnością lub alergią. O tym, że życie niesie ze sobą wiele nowych sytuacji i o tym, że każdy ma w sobie talent. Opowiadania liska pomogą w kształtowaniu u dziecka pozytywnych postaw, budowaniu poczucia własnej wartości oraz zrozumieniu i zaakceptowaniu nowych, nieznanych oraz często problematycznych sytuacji. Autorką opowiadań i scenariuszy zajęć jest p. Anna Rosiak – Walczak, a projekt jest realizowany wraz z Fundacją im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina.

Skierowany dla uczniów klas 1 - 3

Koordynator szkolny: Monika Wieczorek

Termin realizacji: całoroczny

• Emotkowe pożeracze smutków

• 17.10.2022 21:01

Temat: Emotkowe pożeracze smutków

Cel: Głównym celem projektu jest własnoręczne uszycie przytulanek a następnie podarowanie ich dzieciom przebywającym na szpitalnym oddziale psychiatrii dziecięcej. Podczas spotkań projektowych będziemy projektować przytulanki, wykonywać wykroje, będziemy również uczyć się podstawowych ściegów krawieckich.

Kierowany jest dla uczniów klas 4 - 8

Koordynator szkolny: Monika Wieczorek

Termin realizacji: całoroczny

• Profilaktyka czerniaka

• 16.11.2022 08:53
            • W dniach 17-21 października 2022 r. w klasach ósmych realizowane były zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Projektu - Profilaktyka czerniaka. Główny cel to zwiększenie świadomości społecznej na temat czerniaka - czynników ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki.