• Projekty realizowane w roku 2020/2021

• Wyposażenie zakupiono w ramach projektu nr RPDS. 10.01-02-02-0014/19

pt. "Przedszkolaki w gminie Oborniki Śląskie"

dofinansowansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Oeracyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Gmina Oborniki Śląskie otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 10.1.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej - ZIT WROF na utworzenie nowych miejsc przedszkolnych na terenie naszej gminy i właśnie przystępuje do jego realizacji. Obecnie trwają prace dotyczące przystosowania sal szkolnych w Szkole Podstawowej nr 1 na sale Przedszkola Integracyjnego – ze środków własnych gminy. Ze środków pozyskanych z Unii Europejskiej Gmina m.in. wyposaży przedszkole w meble i zabawki, a także zapłaci wynagrodzenia dla opiekunów i za zajęcia pozalekcyjne dla przedszkolaków. Będzie to pierwszy przedszkolny oddział Integracyjny w naszej gminie – mówi Arkadiusz Poprawa i dodaje: „obiecałem, że na terenie naszej gminy powstanie Żłobek Integracyjny – takowy już istnieje, a później przedszkole – tak aby dzieci z niepełnosprawnościami mogły kontynuować naukę na terenie naszej gminy, a nie wyjeżdżać poza nią np. do Trzebnicy lub Wrocławia.” Od września dzieci będą mogły korzystać z nowego integracyjnego oddziału w Obornikach Śląskich. W ramach projektu wyposażymy w profesjonalny sprzęt sale do integracji sensorycznej/fizjoterapii, a także pomieszczenie dla logopedy i psychologa, które będą znajdowały się na terenie przedszkola. Będzie to już kolejna taka sala wyposażona z pieniędzy unijnych na terenie naszej gminy. Projekt zakłada utworzenie 20 nowych miejsc przedszkolnych w oddziale przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz 10 nowych miejsc przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich (wcześniej planowano realizację projektu w SP w Urazie – ze względu na brak chętnych nie utworzono tam większych grup, a realizację projektu przeniesiono do SP nr 2). Dzieci z obu przedszkoli będą mogły poznawać świat dzięki wyposażeniu multimedialnemu i zajęciom dodatkowym: rytmiki, j. angielski, gimnastyki korekcyjnej, logopedii, fizjoterapii, integracji sensorycznej, arteterapii i zajęć z psychologiem. Ponadto planujemy przeprowadzić szkolenia dla 7 nauczycieli m.in. z biblioterapii i bajkoterapii, komunikacji alternatywnej i terapii behawioralnej. Dzięki dobrze przeszkolonej kadrze nauczycielskiej istotnie zwiększą się możliwości całej placówki.

Nazwa Programu Operacyjnego: Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 10.1.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej - ZIT WROF

Całkowita wartość projektu: 756 765,00 zł

Kwota dofinansowania: 643 250,00 zł

Wkład własny: niefinansowy – sale oraz finansowy – opłata rodziców za wyżywienie