• Zbieramy TALENCIAKI !!!

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Lidl "Szkoły pełne talentów". Jest to akcja, która ma zmobilizować Polaków do działania na rzecz lokalnych społeczności, a dzieciom z polskich szkół przekazać sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości.

Zarejestrowaliśmy nasz szkołę i od 20 września można przekazywać Talenciaki.
            Jak przekazywać talenciaki?

Przynieś je do szkoły do gabinetu pedagoga lub sali 12D.
            Z góry dziękujemy Wszystkim za wsparcie naszej akcji 🙂

• Konkurs „Cztery pory roku z odnawialnych źródeł energii"

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej z województwa dolnośląskiego.

Technika pracy: rysunek, malarstwo, grafika, kolaż, technika mieszana.

Dopuszczalny format: A3, A4. Prace nie mogą być oprawione. Prace nie powinny być rolowane i składane.

Każdy uczestnik może przekazać jedną, samodzielnie wykonaną pracę konkursową (utwór).

W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace dotychczas nigdzie nie publikowane i nie będące zwycięzcami innych konkursów.

Uczestnicy konkursu składając pracę wyrażają tym samym zgodę na ich wykorzystywanie do celów marketingowych i/lub promocji w materiałach informacyjnych, promujących działania Projektu Doradztwa Energetycznego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

• XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów

Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej Juniorów (OIJ) uprzejmie informuję, że dnia 19.09.2022 rozpoczęła się rejestracja uczestników XVII Olimpiady Informatycznej Juniorów 2022/2023. Pierwszy etap OIJ rozpocznie się już 26.09.2022 i potrwa do 5.01.2023. W tym roku zasady rejestracji uległy uproszczeniu w celu ułatwienia startu uczennicom i uczniom. Szkoły, jako jednostki, nie muszą już zgłaszać chęci uczestnictwa w olimpiadzie. Rejestracji dokonują wyłącznie uczniowie za pośrednictwem internetu, wskazując przy tym szkołę, do której uczęszczają.

Podstawowe informacje o XVII OIJ:

1. Rejestracja uczestników XVII OIJ jest możliwa na stronie: https://oij.edu.pl/oij17/rejestracja/. Rejestracja jest dostępna przez cały czas trwania I etapu XVII OIJ.
            2. Olimpiada jest konkursem indywidualnym skierowanym do wszystkich uczennic i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych tematyką informatyczną.
            3. Pierwszy etap OIJ rozpocznie się już 26.09.2022 i potrwa do 5.01.2023. Będzie on polegać na samodzielnym, zdalnym rozwiązywaniu zadań programistycznych przez zarejestrowanych uczestników OIJ oraz na teście wiedzy informatycznej, który odbędzie się w szkole ucznia (pod opieką nauczyciela) dnia 27.10.2022. Sześć zadań programistycznych podzielonych będzie na dwie grupy. Zadania otwarte pozwolą uczniom na zdalne zapoznanie się z wynikiem i ewentualne wprowadzenie poprawek. Wyniki zadań w formule zamkniętej uczniowie poznają dopiero po zakończeniu I etapu OIJ. Zadania mogą być rozwiązywane przez cały czas trwania I etapu. Do zdobycia jest 600 punktów za zadania programistyczne i 200 punktów za test wiedzy. Uczniowie samodzielnie decydują, które zadania podejmą się rozwiązać i czy będą uczestniczyć w teście. Podjęcie się wszystkich wyzwań zwiększa ich szansę na awans do II etapu OIJ.
            4. Szczegółowy terminarz zawodów można znaleźć na stronie: https://oij.edu.pl/oij17/terminarz/
            5. Zasady organizacji zawodów i ich regulamin dostępne są na stronie: https://oij.edu.pl/oij17/przepisy/
            6. Informacje dla uczennic i uczniów dotyczące tego jak wystartować w Olimpiadzie, dlaczego warto to zrobić oraz przewodnik po XVII OIJ można znaleźć tutaj: https://oij.edu.pl/zawodnik/start/

Olimpiada Informatyczna Juniorów jest olimpiadą przedmiotową, która działa zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 29 stycznia 2002 roku w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad (Dz. U. 2002, nr 13, poz. 125, z późn. zm.).

• Budowa I podział kwasów.

Dnia 8 i 9 września 2022 r. uczniowie klasy 8a i 8b w ramach zajęć z chemii wykorzystywali na lekcji modele kulkowe atomów otrzymane w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". Pomoce te pomogły lepiej zrozumieć i opanować wiadomości na temat budowy kwasów.

#Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszlosci
        • Wychowawcy w klasach