• Warsztaty konfliktu i mediacji

Choć już minęło trochę czasu od wizyty u naszych kolegów i koleżanek z Włoch, oraz szkoleń  nauczycieli na Malcie, nie próżnujemy i dalej rozwijamy to, czego nauczyliśmy się podczas wyjazdów w ramach Programu  Erasmus +. Wszystko po to, aby nasze relacje były pełne szacunku i zrozumienia.

• Artystyczny Świat Malucha

W dniu 24 kwietnia 2024 r. na deskach Obornickiego Ośrodka Kultury  w gminnym przeglądzie "Artystyczny Świat Malucha",  w przepięknej scenerii  wystąpiły pierwszaki z 1a i 1b.  Tym  razem  tematem imprezy był "Tajemniczy ogród ", dlatego też dzieci  przedstawiły  w dowcipy sposób wydarzenia, które miały miejsce w najbardziej niezwykłym i tajemniczym ogrodzie świata - w Edenie.

To piękne przedsięwzięcie, w którym najmłodsi  mogą zaprezentować swoje artystyczne talenty przed rówieśnikami z innych szkół,  w tym roku obchodzi już  26. urodziny! 🎂🎉🎊 Z tej okazji  życzymy organizatorom " Artystycznego Świata Malucha"  niesłabnącego zapału  do podejmowania kolejnych wyzwań w następnych latach i równie ciekawych pomysłów!  🎭 🎈

• Dolnośląski Program Wspierania Talentów

Samorząd Województwa Dolnośląskiego stworzył program, który będzie wspierał utalentowanych Dolnoślązaków, w ramach Dolnośląskiego Programu Wspierania Talentów.

Głównym celem i zadaniem Programu jest przyznanie stypendium utalentowanym osobom, by umożliwić im start w prestiżowych międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeniach.O jednorazowe stypendium może ubiegać się osoba, która jest uczniem (słuchaczem) lub studentem (tryb stacjonarny, studia I i II stopnia) szkoły podstawowej albo ponadpodstawowej lub uczelni z terenu województwa dolnośląskiego.

Wnioskodawca może ubiegać się o jednorazowe stypendium nie częściej niż jeden raz w roku budżetowym, jednak nie później niż do dnia 31 października danego roku.

• Dzień bez plecaka w naszej szkole🎒

To nie tylko dobra zabawa. Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
            Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam, aktywistka i założycielka fundacji. Fankam jako dziecko jeździła z matką do Kamerunu, gdzie szybko zorientowała się, z jak wielkimi trudnościami borykają się tamtejsze dzieci. Zaczęła działać we własnej szkole, zainteresowała tematem nauczycieli i społeczność szkolną. Od 2012 roku do akcji Dzień bez plecaka dołączają kolejne szkoły, a dzięki zbieranym datkom do państw Afryki wysyłane są w pełni wyposażone plecaki dla dzieci. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji kreatywnymi pomysłami.

• Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas 4-7 przygotowali wystawę swoich prac w holu szkoły i w sali nr 8. Tegoroczne hasło "Planeta kontra tworzywa sztuczne".

• Eko-zabawka

Rozstrzygnięcie konkursu Ekozabawka. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Mikołaj Maciąg z klasy 6a z pracą STÓŁ BILARDOWY

Drugie miejsce- Wiktoria Jaroszewska z kl 4b z pracą ŻYRAFA

Trzecie miejsce-w praca zbiorowa autorstwa Zosi Niepali, Ali Kazany i Blanki Bednarskiej z klasy 6a

• Czekoladowy autobus

Z chemicznego punktu widzenia czekolada to najdoskonalszy pokarm na świecie."
            Michael Levine
            Dnia 8.04.2024 r. zawitał do nas Czekoladowy Autobus. Dzieci poznały tajniki czekolady oraz stworzyły swoje własne czekoladowe pyszności.