• Zebranie

Zebranie organizacyjne dla Rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2023/2024 będą uczęszczać do klasy pierwszej, odbędzie się 31 maja 2023 roku o godzinie 16.00 w auli. Serdecznie zapraszamy.

• Powodzenia na egzaminie !

Niech w tych dniach (23-25.05.2023 r.) nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości. Życzymy Wam, aby uzyskane wyniki stworzyły możliwość realizacji planów, również tych, związanych z kontynuacją nauki w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

Dyrekcja ZSP

• Koncert gitarowy

Dnia 12 maja 2023 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w jednym z projektów muzycznych duetu gitarowego Marka Gadowicza i Wojciecha Płakseja pod nazwą „Muzeum Wyobraźni”.

Artyści poprowadzili słuchaczy przez barwną historię naszej ojczyzny, od wczesnego średniowiecza po czasy nam współczesne. Wśród mniej i bardziej znanych utworów usłyszeliśmy między innymi „Rapsod o Warneńczyku”, „Karol Levittoux”, „Ostatni list”, „Nim wstanie dzień”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”. Każdy z prezentowanych utworów poprzedzony był wstępem historycznym szkicującym tło jego powstania, motywy twórców oraz prezentacje autorów tekstu. Wykonane piosenki nie tylko opowiadają o dziejach, ale często odzwierciedlają stosunek bohaterów piosenki do realnego wydarzenia. Był to wspaniały wieczór, wypełniony piosenkami patriotycznymi, protest songami, utworami lirycznymi oraz utworami na podstawie wierszy znanych i cenionych poetów, które wybrzmiały z ust widowni i zakręciły niejedną łzę w oku. Wieczór pozwolił poczuć atmosferę minionych czasów.

Koncert rozpoczęła Izabella Kociemba, uczennica ósmej klasy naszej szkole przepięknie wykonanym utworem Nial Horan „Slow Hands”. Po koncercie był czas na wspólne rozmowy przy kawie i pysznych słodkościach, za które dziękujemy rodzicom z klas: 3 a, 5 a i 8 a.

Artystom serdecznie dziękujemy za przyjazd i wspaniały występ, a gościom za przybycie.

• Kurs szycia

10 maja w naszej szkole odbył się kurs szycia dla uczniów starszych klas. Kurs był przeprowadzony w ramach projektu "Powrót na 6 - edukacja i integracja". Uczestnicy projektu dowiedzieli się jak wykonać wykrój, kroić tkaniny, szyć ręcznie i maszynowo. Powstało wiele pięknych, kolorowych prac. Szycie zaczęliśmy od prostych scrunchies, ale powstało też wiele innych, bardziej skomplikowanych prac według pomysłów uczestników projektu. Dofinansowane z RPO WD na lata 2014-2020.

• Konkurs "Mistrz rachunku"

Dnia 9 maja Trzebnica obfitowała w konkursy matematyczne. W Szkole Podstawowej nr 2 obył się „MISTRZ RACHUNKU 2023″ dla klas V.
            Naszą szkołę godnie reprezentował Kuba Bortnicki z klasy Vb. Gratulejmy Kubie udziału w powiatowym konkursie i życzymy dalszych sukcesów! 🏆

• Konsultacje przedmiotowe

10 maja 2023 r. w środę o godzinie 17.00 odbędą się konsultacje dla rodziców, na których zostaną przekazane  informować o zagrożeniach oceną niedostateczną z przedmiotów, naganną z zachowania lub nieklasyfikowaniem.

Zapraszamy szczególnie Rodziców / Opiekunów tych dzieci, którzy są powyższej sytuacji.

• Koncert gitarowy

Każdy człowiek po ciężkim, stresującym dniu pełnym obowiązków lubi posłuchać muzyki. Bez muzyki życie byłoby smutne, puste oraz nieciekawe. Dźwięki, które słyszymy pozwalają nam się uspokoić i odpocząć. Dzieje się tak, ponieważ stymuluje ona uwalnianie dopaminy, zwanej hormonem szczęścia w mózgu.

Aby poprawić swoje samopoczucie i zarazem spędzić miło czas zapraszam Was serdecznie na wspaniały koncert gitarowy, który odbędzie się dnia 12 maja o godzinie 18.00 w auli naszej szkoły. Jednym z muzyków będzie „przyjaciel naszej placówki”, mogę go tak nazwać, bo to właśnie dzięki współpracy z nim oraz wrocławskim IPN-em nasze dzieci mogą korzystać z bezpłatnych wycieczek, warsztatów i różnych upominków.

Czekamy na Was 12 maja o godzinie 18-tej w auli naszej szkoły, wstęp jest bezpłatny.

• Wymień się książką

Do nieocenionej roli książek w życiu człowieka nikogo nie trzeba przekonywać. Pobudzają wyobraźnię i ciekawości świata. Rozwijają kompetencje emocjonalne, budują więzi, stymulują rozwój mózgu i umiejetności mowy. Poszerzają wiedzę i słownictwo. W naszej szkole i przedszkolu nie zapominamy o tym, dlatego  z okazji "Dnia Książki"cały tydzień wymienialiśmy się książkami. Pewnie  niejednemu uczniowi umiliły one majówkę. ❤